2023 metų vasaros žiedų medus 650 gr. 250 gr. 40 gr.

Būklė: Nauja prekė

Vasaros žiedų medus

Medų bitės gamina iš nektaro. Tai saldus skystis, kuri išskiria augalai žydėjimo metu žieduose. Medaus skonis ir kvapas priklauso nuo augalų žiedų kvapo, iš kurių paimtas nektaras. Taip pat jis priklauso nuo bičių vaško ir kitų kvapų, kurie yra avilyje.

Medus surinktas iš pievų ir miškų 2022 metais, Zanavykų krašte.

Galite pasirinkti 650 gr, 250 gr, arba 40 gr stiklainiukus.

195 Prekės

5,00 € su PVM

Apie prekę

Medaus kristalizacija - tai gamtos užprogramuota medaus brendimo būsena, kurios neįmanoma išvengti, norint jam nepakenkti ir išsaugoti visas medaus turimas maistines ir vaistines savybes. Iš esmės tai - kaip vaisaus sunokimas.

Medų vartoti labai naudinga, nes jame yra žmogaus organizmui reikalingų mineralinių medžiagų: geležies, kalio, kalcio, magnio, natrio, vitaminų. Be to, medus pasižymi ir antibakterinėmis savybėmis.

Medus vartojamas viršutinių kvėpavimo takų uždegimo (laringito, faringito, sinusito, tracheito, ūmaus bronchito) atvejais kaip antibakterinė ir kosulį mažinanti priemonė. Sergant medų reikėtų gerti su šiltu pienu, arbata.

Sveikatai stiprinti ir profilaktiškai reikia naudoti tik natūralų kokybišką medų. Jis turi būti reikiamos konsistencijos, gero skonio, be pašalinių kvapų. Patartina suvartoti 50–100 g medaus per parą, šį kiekį suvalgant per 3–4 kartus.

Medus surinktas bitininkės Ernestos Draždžiulytės-Ūsienės bityne Zanavykų krašto pievose ir miškuose.