Edukacijos

Kviečiame į KELIONĘ po paslaptingą ir nuostabų bičių pasaulį. 

Artėja mokslo metų pabaiga, orai šyla, norisi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. O gal ir sužinoti šį bei tą naujo, patirti naujų potyrių?

Tad kviečiame į nuostabią kelionę po paslaptingą bičių pasaulį.

Kelionės metų supažindiname su paslaptingu ir labai nuostabiu bičių pasauliu, pasakiško skonio bičių produktais. Kiekvienas kelionės dalyvis gali ne tik stebėti bet pats pabandyti atverti medaus korio akeles. O patys drąsiausi turi galimybę žvilgterti į tikrą, pilną bičių avilį.

Kiekvieną susitikimą pradedame nuo teorinių žinių apie bites, jų gyvenimą. Išsiaiškiname ką ir  kiek, galima surasti toje palyginus „nedidelėje medinėje dėžėje“.

Vaikai labai nustemba sužinoję, kad tarp tų tūkstančių bičių darbininkių galima surasti tik vos vieną kitą šimtą bičių berniukų – tranų.

Išsiaiškinę kas gyvena avilyje – bandome suprasti kas ir kaip paskirsto darbus. Visi vienu balsu – tai motinėlė darbų skirstytoja, bet čia išgirsta dar vieną staigmeną ir naujieną. Tai ne motinėlės darbas, darbus skirtos laikas, o tiksliau bitės amžius. Supratę kokio amžiaus bitės kokius darbus dirba judame toliau.

Diskusijos apie bičių namus būna ne tik įdomios bet ir kvapnios. Vaikams svarbu suprasti kaip bitės susikuria savo namus, kaip jos iš vaško „siūna“ korius. Kiekvienas prisilietimas prie tikro vaškinio korio ar lydyto vaško plytos, kvapo pajautimas tai dar vienas ir iki šiol nepatirtas įspūdis.

Jau žinome apie bičių namus? Taip. Tai pats laikas sužinoti apie bičių maistą. Kada ir kam naudojamos žiedadulkės, kas yra bičių duona. Ir dar viena staigmena ... pasirodo bitės medaus neneša. Ir net kibirėlių neturi medui nešti. Bitės medų pagamina iš saldaus nektaro, kuri parsineša surinkę iš žiedų.

Teorijos užteks !!! Pradedame pačią įdomiausią edukacijos dalį – Medaus kopinėjimą.

Susipažinę su saugumo reikalavimais, sužinoję kam reikalingi dūmai ar kodėl būtina dėvėti apsauginius drabužius judame prie avilio.

Čia ir pamatome viską ką prieš tai kalbėjome, tai tuntai bičių, dirbančių savo darbus. Tarp tokios gausybės darbininkių gal net pačią motinėlę pavyks pastebėti?

Trumpai pasižvalgę po avilį surandame keletą korių su medumi. Bet čia vėl problema. Smaližiauti tiesiai iš korio nelabai patogu, o ir medus paslėptas po vaško dangteliais.

Nieko nelaukdami pradedam saldžiausią edukacijos dalį tai korio dangtelių atidengimas bei medaus sukimas. Čia visus darbus atlieka patys edukacijos dalyviai.

O koks grožis stebėti medaus šokį stikliniame medsukyje, stebėti kaip medus teka jo sienelėmis žemyn. O jo visai nemažai. Visiems užteks pasmaližiauti su šviežiu agurku ar baltu sūriu.

Visi sotūs ir laimingi? Pabandom prisiminti bei užtvirtinti ką sužinojome, pamatėme ar patyrėme naujo apie bites ir nuostabiai paslaptingą jų pasaulį.? Kelionės vaikams nuo pačių mažiausių (prieš mokyklinukai) iki pačių didžiausių, daug žinančių ir išmanančių. 
? Kelionės trukmė 1,5-2 val.
? Kaina vaikui 5 eur, suaugusiems 7 eur. 
? Priimame grupes nuo 10 iki 30.
? Kelionių maratonas nuo Gegužės 20 dienos iki Spalio 30 iš anksto suderintu laiku.
? Būtina registracija tel. +370 68574847 (Ernesta) arba +37069989543 (Kęstutis)

Po kelionės pasiūlysime prisėsti, atsipūsti pasidaryti pikniką tam paruoštoje vietoje.

Pas mus yra ir ūkio parduotuvėlė, kurioje galite įsigyti: Medaus, bičių duonelės, žiedadulkių, medaus skanėstų su liofilizuotomis uogomis ar žolelėmis. Bičių vaško žvakių. Natūralios kosmetikos su bičių produktais. Rankų darbo dovanų Jūsų draugams it artimiesiems.

Tad kviečiame pasižvalgyti po nuostabų bičių pasaulį.

Kelionė po paslaptingą bičių pasaulį

Kelionė po nuostabų bičių pasaulį  

 Kelionė po paslaptingą bičių pasaulį